
Brussel-Noord wordt binnenkort uitgerust met bijna 130 slimme camera’s, de camera’s die nu in zone Noord staan zijn namelijk erg verouderd. In de poging criminaliteit tegen te gaan wordt er daarom bijna 6 miljoen euro uitgetrokken voor slimme camera’s met de nieuwste snufjes. De camera’s zullen over zo’n zestigtal plekken in de zone verspreid worden.
 Slimme camera herkent crimineel gedrag door VCA
Alle camera’s in Brussel-Noord worden uitgerust met Video Content Analysis (VCA). Dit systeem herkent automatisch bepaalde situaties, waardoor agenten niet langer dag en nacht tien verschillende schermen in de gaten hoeven te houden. Bepaalde soorten van criminaliteit – sluikstorten, achtergelaten verdachte pakketjes, graffitispuiten, brand – worden door de slimme camera’s herkend. Daarnaast zorgt de geluidsherkenning ervoor dat de politiemensen ook van bijvoorbeeld gegil een seintje krijgen en kunnen de camera’s ook ingezet worden voor nummerplaatcontrole en verkeersproblemen.
Meer agenten op straat dankzij slimme camera’s
Doordat de slimme camera’s de interventie actief gaan ondersteunen, zijn er minder agenten voor de schermen nodig en kunnen er dus meer de straat op. Nu de politiezones binnenkort ook over helikopterbeelden kunnen beschikken gaat de zone steeds meer van visuele technologie gebruik maken. Zo kan ze steeds efficiënter optreden tegen criminaliteit. Daarnaast kunnen de beelden later worden gebruikt door de recherche – ze kunnen maximaal 1 maand bewaard worden.
 Gewone burger zal moeten wennen aan de slimme camera’s
Het is nog niet helemaal duidelijk wanneer de slimme camera’s geïnstalleerd gaan worden in zone Noord, maar verwacht wordt dat de eersten over een jaar in gebruik genomen gaan worden. Eerst moet de Privacy commissie haar goedkeuring geven. De politie verwacht hier echter weinig problemen. De gewone burger zal eraan moeten wennen dat de slimme camera’s hem overal volgen in de strijd tegen criminaliteit.

